Volvo Cars і Geely зміцнюють співробітництво компаній

Більш глибока інтеграція дозволить забезпечити економію коштів за рахунок збільшення масштабу роботи, а також прискорить процес створення електрифікованих автомобілів наступного покоління.

Згідно з підписаним меморандумом про наміри, Volvo Cars, Geely Auto і заснований рік тому китайським автовиробником бренд LYNK & CO будуть спільно використовувати архітектуру автомобілів і технології двигунів за рахунок перехресного ліцензування розробок в рамках нового спільного підприємства. Більш тісне співробітництво також передбачає використання єдиних постачальників компонентів і скорочення витрат на закупівлі.

Volvo Cars, Geely Auto і LYNK & CO знаходяться під управлінням китайської автомобільної групи Geely Holding. Нове спільне підприємство буде належати Volvo Cars і Geely Holding в співвідношенні 50/50. Штаб-квартира компанії буде розташовуватися в Китаї, а в шведському Гетеборзі з'явиться додатковий офіс.

«Партнерство для обміну ноу-хау і свіжими розробками є звичайною практикою в автомобільній промисловості. Ми також приймаємо цю модель співпраці, яка допоможе зміцнити позиції Volvo в розвитку електромобілів майбутніх поколінь», - зазначив Хокан Самуельсон (Håkan Samuelsson), президент і генеральний директор Volvo Car Group. 

Volvo Cars і Geely вже практикують обмін технологіями. Це працює на прикладі компактної модульної архітектури (CMA). Вона використовується у виробництві очікуваної незабаром нової лінійки компактних Volvo 40-й серії, а також автомобілів від LYNK & CO.

Права інтелектуальної власності на технологію залишатимуться у компанії-розробника, проте використовувати її за ліцензійними угодами зможуть всі три учасники - Volvo, Geely Auto і LYNK & CO.

Розроблені модульні архітектури автомобілів та інші технології будуть спільно використовуватися на основі угод про розподіл витрат. Компанія, яка очолює розробку, стане власником даної технології, а інші учасники отримають повний доступ до неї по ліцензії, що скоротить загальні витрати на створення кожної новинки.

Очікується, що в майбутньому співпраця буде розширено і охопить також компоненти для електромобілів, такі як акумуляторні батареї, електродвигуни та системи зарядки, що дасть групі максимально ефективний результат в рамках співпраці.

Додатково було оголошено про те, що Volvo отримає значну частку в LYNK & CO, яка буде тепер належати спільно Geely Holding, Geely Auto і Volvo Cars. Участь шведського автовиробника означає, що LYNK & CO фактично зможе успішно використовувати технології Volvo як зараз, так і в майбутньому.

«Ми отримаємо значні переваги завдяки обміну як технологіями, так і розробкам архітектур автомобілів нового покоління. Я впевнений, що подібна співпраця може бути досягнута при збереженні ідентичності та стратегічної автономії всіх автомобільних брендів - учасників», - заявив голова правління Geely Holding Лі Шуфу (Li Shufu).

Вищевказана співпраця очікує остаточних угод і схвалення відповідних органів.