Технологія Twin Engine в XC90 T8

XC90 T8 - перша гібридна модель Volvo, що має всі властивості розкішного позашляховика і одночасно демонструє мінімальні викиди, рівня яких не можуть досягти навіть більш компактні гібридні автомобілі. Новий семимісний позашляховик обладнується силовим агрегатом потужністю 400 л.с. / 640 Нм, викиди якого не перевищують 59 г / км, при цьому витрата палива складає 2.5 л / 100 км.

"XC90 T8 - це одночасно електромобіль з системою зарядки акумуляторів від звичайної електромережі, гібридна модель і потужний автомобіль - всі вони представлені в єдиному виконанні, - говорить д-р Петер Мертенс, старший віце-президент з досліджень і розробок Volvo Car Group. - Двигуни Drive-E відрізняються помітними перевагами в порівнянні з пропозиціями конкурентів. T8 йде ще далі - в незаперечні лідери ".

XC90 T8 здійснює розгін з місця до 100 км / год за 5,9 секунди - це відмінний результат для розкішного позашляховика Volvo. Але динаміка управління являє собою лише одне з якостей, якими може похвалитися XC90 T8: цей автомобіль пропонує 5 різних режимів, що дозволяють домогтися переваги високої потужності або оптимального витрати енергії. Водієві пропонується такий вибір: 

Hybrid: режим установлено за умовчанням і підходить для місцевого керування. Автомобіль автоматично перемикається з дволітрового чотирициліндрового двигуна Drive-E на електромотор, забезпечуючи оптимальний рівень витрати палива.

 Pure electric: автомобіль використовує повністю заряджену високовольтну батарею для роботи електромотора з приводом на задню вісь. Запас ходу XC90 T8 тільки на електриці становить близько 40 км. Якщо ж буде потрібно додаткова тяга, система автоматично підключить двигун внутрішнього згоряння Drive-E.

 Power mode: на початку руху позашляховик задіє електродвигун з неперевершеним відгуком, що необхідно для впевненого розгону. Потім підключається двигун внутрішнього згоряння. Таке поєднання забезпечує кращий крутний момент на малих обертах.

 AWD: автомобіль постійно використовує повний привід на всі колеса. Перевага річний активації режиму AWD полягає в тому, що водій може використовувати цей режим, коли в цьому є необхідність, а також може максимально економити енергію.

 Save: якщо акумуляторна батарея заряджена, водій може використовувати цей режим, щоб зберегти заряд батареї і потім скористатися режимом Pure Electric: для їзди тільки на електротязі. Якщо ж заряд батареї малий, водій може забажати використати двигун внутрішнього згоряння, щоб зарядити батарею і після перейти на їзду на електротязі.

 

Багато функцій XC90 T8 були оптимізовані спеціально для гібридної технології. Нижче розглядаються основні компоненти гібридної системи:

Автомобіль обладнаний спеціально модифікованою версією чотирициліндрового бензинового двигуна Drive-E. У XC90 T8 використовується мотор, оснащений компресором, за рахунок чого він видає потужність 318 к.с. і 400 Нм крутного моменту.

Восьмиступінчастою автоматична трансмісія була спеціально адаптована для гібридної установки: технологія електронного перемикання передач (shift-by-wire) дозволяє водієві легко і швидко управляти трансмісією. Більш потужний масляний насос забезпечує необхідне змащення в процесі їзди на електроприводі і підтримує високий тиск, необхідне для плавного переходу з електромотора на двигун внутрішнього згоряння.

Об'єднаний блок стартера / генератора виконує три важливі функції: це потужний електромотор стартера (34 кВт), який дозволяє перейти від електромотора до тяги двигуна внутрішнього згоряння, тому водій сприймає електромотор і двигун внутрішнього згоряння як єдину силову установку. Він виконує функцію потужного електрогенератора, а також виступає в ролі електричного підсилювача. Блок стартера / генератора здатний забезпечити додатковими 150 Нм крутного моменту.

Високовольтна батарея (270-400 В забезпечує 65 кВт і розміщується в тунельної частини під підлогою автомобіля.

Електромотор потужністю 82 к.с. (60 кВт) і крутний момент 240 Нм встановлений на задній осі і приводить в рух задні колеса, а також забезпечує додаткову тягу у відповідних режимах.

У XC90 T8 використовується гальмівна система з функцією рекуперації енергії: енергія, що отримується при гальмуванні, йде або на зарядку батареї, або надсилається безпосередньо на електромотор.

Унікальна система охолодження включає два додаткових тракту: один забезпечує охолодження блоку стартера / генератора і електромотора, встановленого на задній осі, інший тракт передбачає охолодження батареї пасивно з охолодженням через радіатор або активно через кліматичну систему автомобіля.

Включення системи здійснюється безпосередньо в автомобілі або через мобільний додаток Volvo On Call. Таким чином, незалежно від того, наскільки жарко, холодно або сиро, автомобіль буде завжди прогрітий або охолоджений і готовий до поїздки. Система попереднього охолодження і прогріву може бути включена, коли здійснюється зарядка батареї автомобіля.

Таким чином Volvo XC90 T8, найпотужніший і екологічний позашляховик у світі, доповнює довгий список інноваційних моделей і рішень Volvo, покликаних підняти якість управління на новий рівень, забезпечити захист навколишнього середовища і зробити автомобілі ще більш безпечними.