Volvo Cars залучає до дослідницького проекту 1000 автомобілів: скандинавський проект зі створення системи обміну інформацією про стан доріг між автомобілями через «Хмарний Сервер» стає реальністю

Volvo Cars, Міністерство транспорту Швеції та Управління громадських доріг Норвегії спільно розробляють систему, яка дасть автомобілям можливість обміну інформацією про якість зчеплення шин з покриттям дороги (наприклад, при ожеледі на дорозі). шин з покриттям дороги (наприклад, при ожеледі на дорозі).

Автомобілі обмінюватимуться інформацією через мережу на базі хмарних технологій. Метою цього революційного проекту є підвищення рівню безпеки руху. Раніше у ньому були задіяні близько 50 автомобілів, тепер залучено 1000 автівок. Це означає, що в результаті реалізації ідеї нова технологія вже скоро стане доступною користувачам.

"Чим більший обсяг інформації, якою обмінюються автомобілі, тим менше несподіванок буде у водіїв на дорозі. Коли ви за кермом, найнеприємніше - це непередбачувані ситуації", - впевнений Ерік Ісраельссон (Erik Israelsson), керівник об'єднаного напрямку ITS (інтелектуальні транспортні системи) Volvo Cars.

 

"Ми розробили систему попередження про слизьке дорожнє покриття, яка інформує водія про заледенілі ділянки і робить внесок у підвищення ефективності роботи дорожніх служб у зимовий час. Також в системі є попередження про аварійні сигнали - воно дасть знати водієві, якщо поблизу знаходиться автомобіль із увімкненими аварійними сигналами. Ми почали з розробки цих двох функцій, і отримали відмінну платформу для впровадження інших систем безпеки. Це лише початок", - відзначив Ерік Ісраельссон.

Дослідницький проект все ближче до втілення: всі технології розроблені, діло за випробуванням і впровадженням. На цьому етапі в Volvo Cars заплановано збільшення парку експериментальних автомобілів в 20 разів, а також розширення зони проведення випробувань, включивши до неї два великих шведських міста Гетеборг і Осло. Ці заходи відкриють більш повну картину того, як система буде працювати в умовах зими на реальних дорогах.

Система оповіщення про слизькі ділянки дороги відправляє інформацію на таких ділянках комунальним службам, і ці дані від автомобілів доповнюють інформацію з існуючих станцій по оцінюванню стану дорожнього покриття. Ця інформація може допомогти комунальним службам та їх підрядникам у плануванні робіт із прибирання доріг у зимову пору, щоб вони могли швидше реагувати в окремих ситуаціях. Окрім цього, Управління громадських доріг Норвегії проведе незалежне оцінювання нової системи, щоб, можливо, в майбутньому врахувати її як додатковий метод отримання інформації для планування обслуговування доріг в зимовий час.